הכניסה להורים אסורה

  במדור זה יכולים ילדים לצפות בחומר שנכתב ע"י ילדים אחרים בנושאים המעסיקים אותם.

  בעמוד זה תוכלו למצוא מיידע על דכאון, הפרעת קשב וחרדה כפי שחבריכם בני גילכם רואים זאת.

   

  "דיכאון (Depression) הוא מצב נפשי מתמשך של ירידה במצב הרוח, שקיעה לתוך עצבות וייאוש עמוקים ואיבוד עניין והנאה ברוב תחומי החיים אשר מגיעים לנקודה המשבשת את כל תפקודי החיים."

   

  "לדיכאון סיבות שונות, ביניהן נטייה תורשתית, אירועים בילדות, אירועים בעבר הקרוב, משברים אישיים, גורמים חברתיים-כלכליים כגון עוני, שימוש בסמים, מבנה האישיות, חוסרים תזונתיים ועוד."

   

  "דיכאון הוא משני סיבות אחד הוא גנטי ביולוגי שאי אפשר לשנות והשני הוא פסיכולוגי שמתבטא בכך שהחולה חושב שהוא אשם בהכול ושחוויות לא מהנות ושאין עתיד. עכשיו יש דרך לטפל בזה יש טיפול קבוצתי ויש גם טיפול תרופתי שבהם נותנים תרופות למשל כמו פרוזק שהוא תרופה זולה ומהירה אך היא יכולה לעיתים רחוקות לגרום לתופעות לוואי כמו כאבי בטן כאבי ראש עצבנות אי שקט יש גם לוסטרל וציפרמיל. הסימן לדיכאון בילדים מתחת לגיל ההתבגרות הוא עצבנות ובכיינות, בגיל ההתבגרות הסימנים הם עצבות חוסר חשק ואי יכולת הנאה, הפרעות בשינה ירידת תאבון ומשקל וירידה בלימודים. יש גם טיפול פסיכולוגי שמתקיים בפגישה עם מומחה ומטפל בטעיות חשיבה . אנו ממליצים ללכת לטיפול אצל מומחה ובתוך כמה פגישות מצבכם ישתפר ולבסוף יעלם לגמרי. אם מתפלים בדיכאון הוא יעלם לתמיד, הטיפול האידיאלי הוא שילוב של תרופות וטיפול פסיכולוגי."

  כתב: י.(בן 12)